Stomatolog Olsztyn

Stomatolog olsztyn zajmuje się wieloma infekcjami, które pojawiają się obrębie jamy ustnej. Infekcje, które leczy stomatolog olsztyn dotykają nie tylko dorosłych, ale również małe dzieci.


Właśnie u dzieci, najczęstszym problemem, który diagnozuje stomatolog olsztyn są pleśniawki. Biały, grudkowaty nalot na języku i błonach śluzowych to pierwsze objawy pleśniawek. infekcja jest spowodowana grzybem, którym maleństwo najczęściej zaraża się, przechodząc przez drogi rodne matki. Już w pierwszym tygodniu życia dziecka mama może zauważyć twarożkowaty nalot w buzi.

Jeśli w buzi dziecka pojawią się białe plamki, nie zalecane jest działanie na własną rękę, tylko wizyta u specjalisty, pediatry lub stomatologa, który poradzi, jaki preparat zastosować. Jego rodzaj zależny jest m.in. od wieku dziecka i stopnia zaawansowania choroby. Poza tym niektóre leki można kupić jedynie na receptę. Pleśniawki w buzi są nieprzyjemne i z tego powodu dziecko może gorzej ssać. Dlatego trzeba wykazać się dużą cierpliwością, przy zwalczaniu tego schorzenia. Kurację stosować trzeba tak długo, jak to zaleci lekarz. W innym przypadku, może dojść do nawrotów pleśniawek.

dodany 2010-10-15 02:10 przez Marysia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Strony internetowe
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją